V Niedziela Wielkiego Postu - 17 marca 2013 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 17 marca 2013 10:16

NIEDZIELA V Wielkiego Postu
17 marca 2013 r.

1. Modlimy się w intencji Ojca św. FRANCISZKA, którego we środę / 13. III. / przez posługę Księży Kardynałów wskazał Duch Św.
  2. W dzisiejszą – V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii. Modlimy się w int. Ks. Rekolekcjonisty i o owoce Rekolekcji św. w naszym życiu. W czas Rekolekcji włączone będzie CZTERDZIESTOGODZINNE Nabożeństwo Eucharystyczne. / program /
  3. Na czas Rekolekcji św. – od jutra do czwartku - Msze św. będą: rano o godz. 8.00 i po południu o godz. 17.00. W piątek będzie porządek niedzielny, a w sobotę rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 17.00.
  4. We wtorek / 19. III. / Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca N.M.P. - Opiekuna Kościoła św. i Patrona Rodzin.
  5. W piątek / 22. III. / w naszej Parafii Uroczystość M.B. Bolesnej – drugorzędny odpust ku czci naszej Patronki. Porządek Mszy św. niedzielny : godz. 7,00 ; 9,00 ; Suma o g. 11,00. Po południu o godz. 17,00 Droga Krzyżowa dla starszych, następnie Msza św. i Droga Krzyżowa dla młodzieży na Górę Kościelną. Droga Krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 9,00.
  6. Za tydzień / 24. III. / NIEDZIELA PALMOWA - Męki Pańskiej. Poświęcenie palm będzie podczas Sumy o godz. 11,00.
  7. Troskę o kościół - w sobotę / 23. III. / - powierzam rodzinom z domów nr: 211 – 220.
  • We czwartek / dzień spowiedzi / oraz w piątek / odpust / Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał baranki wielkanocne ; - 5 zł. Jest to pomoc dla Caritas Diecezji Sandomierskiej - ponadto Szkolne Koło Caritas przy Publicznym Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Jeżowem zaprasza na kiermasz ręcznie wykonanych pisanek oraz pieczonych baranków wielkanocnych również we czwartek i w piątek przy kościele. Fundusze uzyskane z kiermaszu będą przeznaczone na cele charytatywne CARITAS.
  • Prosimy zgłaszać chorych do Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Zgłaszać we środę, czwartek i piątek w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Chorych odwiedzać będziemy w Wielki Wtorek – 26. III.
  • Przez czas Rekolekcji św. wystawiona będzie skarbona na ofiary dla misji i misjonarzy. Zachęcamy, aby wesprzeć Dzieło Ewnagelizacji…
  • Msza św. w intencji Braci różańcowych z Róży Św. Józefa – Pana Józefa Drzymały, będzie odprawiona we wtorek o godz. 17.00. / dzień patronalny /
  • Msza św. za śp. + Anielę Wyka, zamówiona przez Sąsiadów, będzie odprawiona w piątek o godz. 9.00.
  • Msza św. w intencji Rodzin z domów nr: 201 – 210 będzie odprawiona w późniejszym terminie – będzie jeszcze ogłoszona.