Posłanie diakonów do parafii PDF Drukuj Email

Zamknij okno

7 lutego br. 14 księży diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu w czasie nabożeństwa pod przewodnictwem biskupa Edwarda Frankowskiego zostało rozesłanych do parafii celem odbycia praktyki duszpasterskiej będącej bezpośrednim przygotowaniem do świeceń prezbiteratu.
Po przedstawieniu przez księdza rektora Jana Biedronia, proboszczowie parafii otrzymali dekret Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza kierujący diakonów do odbycia praktyk.
Przed błogosławieństwem biskup Frankowski złożył podziękowania dla całego Zarządu Seminaryjnego, ojców duchownych i profesorów za ofiarę i trud wkładany w kształtowanie charakterów przyszłych kapłanów.


Księża diakoni z parafii Narodzenia NMP w Jeżowem zostali skierowani do parafii:

  • dk. Majowicz Tomasz - par. Olbierzowice
  • dk. Zając Wojciech - par. Rudki