XXVIII Niedziela Zwykła - 14 października 2012 r. PDF Drukuj Email
środa, 17 października 2012 12:09

NIEDZIELA XXVIII zw. w Roku
14 października 2012 r.

1. Rozpoczynamy „ROK WIARY”. Niech ten czas będzie okazją do pogłębienia naszej wiary… Dzisiejsza niedziela jest kolejnym - XII DNIEM PAPIESKIM. Puszka na fundację „DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA”. Po sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet; po południu o 17:00 nabożeństwo różańcowe i Msza św.
    Dzisiaj modlimy się w intencji nauczycieli w Dniu Edukacji Narodowej.
  2. W tym tygodniu przypadają: jutro wsp. św. Teresy z Avila, we wtorek św. Jadwigi Śląskiej, we czwartek liturgiczne święto Św. Łukasza Ewg., w piątek bł. Jerzego Popiełuszki, w sobotę wsp. Św. Jana Kantego patrona profesorów, nauczycieli i studentów.
  3. We wtorek /16.X./ przypada 34 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową naszego Rodaka bł. Jana Pawła II. po wieczorowej Mszy św. i Różańcu adoracja Najświętszego Sakramentu do Apelu Jasnogórskiego. Serdecznie zapraszamy!
  4. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę połączona z Różańcem św.
  5. We czwartek /18.X./ modlić się będziemy w int. pracowników służby zdrowia w dniu patronalnego ich święta.
  6. Najbliższa Niedziela / 21. X / będzie Niedzielą Misyjną, która rozpocznie Tydzień Misyjny w Kościele św.– Modlitwą i materialnie wspieramy Misje św.
  7. Troskę o kościół powierzam Rodzinom z domów nr: 641 – 650.
  • Zachęcamy i zapraszamy dzieci i młodzież do włączenia się w zorganizowane wspólnoty: Ruchu Światło–Życie i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  • W Niedzielę Misyjną / 21. X. / nasza młodzież z ruchu TUCUM rozprowadzać będzie kalendarze misyjne, jako pomoc Misjom Św. i Misjonarzom na całym świecie.
  • Akcję Katolicką zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę / 21. X. / o godz. 15,00.
  • Zbliża się miesiąc listopad, szczególny czas modlitwy za naszych zmarłych. Przypominamy o uporządkowaniu naszego cmentarza. Na stoliku są wyłożone karteczki wspominkowe i jak co roku, za poleconych w wypominkach w Oktawie będą odprawiane Msze św., a przez cały listopad Różaniec św. Od przyszłej niedzieli 21. X. będzie można składać do puszki karteczki z wypisanymi imionami zmarłych.
  • Msza św. za śp. + Zofię Kida – od Sąsiadów, będzie odprawiona we wtorek o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Rozalię Rogala – z Róży M.B. Saletyńskiej – Pani Marii Hawryło, będzie odprawiona we wtorek o godz. 17,00.
  • Msza św. za zmarłych z Róży M.B. Różańcowej – pani Zofii Piędel, będzie odprawiona we środę o godz. 17,00.
  • Msza św. za zmarłych z Róży M.B. Fatimskiej i za zmarłych z Rodzin Sióstr różańcowych, będzie odprawiona w piątek o godz. 6,30.
  • Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące – intencja od Sióstr różańcowych z Róży M.B. Fatimskiej, będzie odprawiona w sobotę o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Zofię Pasiak – od Ochotniczej Straży Pożarnej w Stobiernej, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę / 21. X. / o godz. 17,00.