XXIV Niedziela Zwykła - 16 września 2012 r. PDF Drukuj Email
sobota, 15 września 2012 19:39

NIEDZIELA XXIV zw. w Roku
16 września 2012 r.

1. Rozpoczynamy dzisiaj II Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wychowywać…ale jak?”. Modlimy się o owoce wysiłków i trudów wychowawczych. Dzisiejsza, III Niedziela września jest w naszej Ojczyźnie 46. Dniem Środków Społecznego Przekazu, który przebiega pod hasłem „Milczenie i słowo drogą ewangelizacji”.
    Dzisiaj po południu o godz. 17,00 Msza św. i czuwanie modlitewne do Apelu Jasnogórskiego z racji 16 dnia miesiąca. Modlić się będziemy za wyniesienie do chwały ołtarzy bł. Jana Pawła II i w intencji Ojczyzny.
  2. We wtorek / 18.IX. / przypada liturgiczne Święto św. Stanisława Kostki – Patrona młodzieży i dzieci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy młodzież i dzieci.
  3. We środę / 19. IX / przypada wsp. Najśw. Maryi Panny z La Salette i św. Januarego.
    Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy o godz. 18,00 i Msza św.
  4. W piątek / 21. IX / przypada liturgiczne Święto Św. Mateusza, Ap. i Ewg.
  5. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 601 – 610.
  • W XV Dniach Młodzieży Diecezji Sandomierskiej, które w tym roku odbywają się w Ostrowcu Świętokrzyskim od 14 do 16 września uczestniczy 50 osób z naszej Parafii.
  • Dzieci klas drugich wraz z Rodzicami zapraszamy na Mszę św. we wtorek o godz. 18,00. Po Mszy św. będzie spotkanie w związku z przygotowaniem do I Komunii św.
  • Młodzież klas drugich i trzecich gimnazjalnych wraz z Rodzicami zapraszamy na Mszę św. we czwartek o godz. 18,00. Po Mszy św. krótkie spotkanie w związku z przygotowaniem tej młodzieży do Sakramentu Bierzmowania.
  • Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy na zbiórkę w najbliższy piątek o godz. 17,00. w salce ministranckiej.
  • W przyszłą niedzielę / 23. IX. / Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające przy naszej parafii będzie świętować 20 – lecie istnienia. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków na uroczystą Mszę św. dziękczynną o godz. 14,00.
  • Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę odbędzie się w dniach 22-23 września. Rada do spraw Rodziny Konferencji Episkopatu Polski już 28. raz zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.
  • Organizowany jest wyjazd do Warszawy w dniu 29 września br. na manifestację w obronie wolności mediów w naszej Ojczyźnie, a szczególnie Telewizji TRWAM. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Pani Marii Szewc / obok kościoła /. Bliższe informacje dotyczące wyjazdu będą podane w przyszłą niedzielę.
  • Msza św. zamówiona przez Sąsiadów za śp. + Marię Rogala, będzie odprawiona w poniedziałek o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Helenę Guz, zamówiona przez Sąsiadów, będzie odprawiona we wtorek o godz. 18,00.
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży M.B. Saletyńskiej – Pani Marii Hawryło, będzie odprawiona we środę wieczorem po Nowennie. / dzień patronalny Róży /
  • Msza św. za śp. + Zofię Pasiak od Rodziny ze Stobiernej, będzie odprawiona w sobotę o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Stanisława Kopacza, od Sąsiadów z Grądu, będzie odprawiona w sobotę o godz. 18,00.