Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/pjezowe/domains/parafia-jezowe.pl/public_html/plugins/system/securityimages.php on line 111

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/pjezowe/domains/parafia-jezowe.pl/public_html/plugins/system/securityimages.php on line 134
XXII Niedziela Zwykła - 2 września 2012 r.
XXII Niedziela Zwykła - 2 września 2012 r. PDF Drukuj Email

NIEDZIELA XXII zw. w Roku
2 września 2012 r.

 

 1. Dzisiaj na Jasnej Górze Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników – Dziękczynienie Panu Bogu i Królowej Polski za tegoroczne plony. Włączamy się modlitewnie w te Uroczystości. W związku z ważnym listem Episkopatu przeznaczonym do odczytania w dzisiejszą niedzielę, adorację Najśw. Sakramentu przekładamy na najbliższą niedzielę...
  Po Sumie dzisiaj będzie zmiana tajemnic różańcowych dla róż mężczyzn, a o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia – Nieszpory i Msza św.
 2. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 dla uczniów wszystkich szkół z terenu Parafii będzie jutro / 3. IX. / o godz. 8,00 w kościele. Zapraszamy młodzież, dzieci, rodziców, wychowawców i nauczycieli. Msza św. będzie odprawiona w intencji - o Boże błogosławieństwo dla wszystkich w nowym roku szkolnym. Prosimy, aby były obecne poczty sztandarowe szkół z terenu naszej parafii.
 3. Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy we środę o godz. 18,00 i Msza św.
 4. W tym tygodniu przypada: I Czwartek i I Piątek września.
  Godzina Święta we czwartek od 17,00 do 18,00. W piątek o godz. 15,00 rozpoczęcie adoracji Najśw. Sakramentu Koronką do Bożego Miłosierdzia, o godz. 18,00 Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Msza św.
 5. Przygotowujemy się już bezpośrednio do Uroczystości Odpustowej w naszej Parafii ku czci Najśw. Maryi Panny w tajemnicy Jej Narodzenia – Matki Bożej Siewnej. Spowiedź św. przed odpustem będzie we środę / 5. IX. / od godz. 14,30 do godz. 17,30. Serdecznie zachęcamy, aby nasze Uroczystości przeżywać z czystym sercem i rzeczywiście zyskać ODPUST.
 6. W sobotę – 8. IX. – w naszej wspólnocie parafialnej główna Uroczystość Odpustowa ku czci Najśw. Maryi Panny w tajemnicy Jej Narodzenia – Matki Bożej Siewnej. Porządek Mszy św. niedzielny: godz. 7,00 ; 9,00 ; Suma o 11,00 ; po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia – Nieszpory i Msza św. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 11,00, która jest centralną Uroczystością odpustową z procesją eucharystyczną i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Bardzo prosimy dziewczęta do niesienia obrazów i feretronów.
  Poświęcenie ziarna siewnego będzie po każdej Mszy św.
 7. W przyszłą niedzielę / 9. IX. / po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla róż kobiet.
 8. Troskę o kościół - w piątek przed odpustem - powierzam rodzinom z domów nr: 581 – 590.
 • Zapraszamy wszystkich chórzystów na próbę CHÓRU we wtorek o godz. 19,00.
 • Stowarzyszenie Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu zapraszamy na spotkanie we czwartek po wieczorowej Mszy św.
 • Zbiórka dla lektorów będzie we czwartek po Mszy św. wieczorowej.
  Ministranci będą mieć zbiórkę w piątek też po wieczorowej Mszy św.
 • Spotkanie pielgrzymów z grupy św. Urszuli odbędzie się za tydzień, w niedzielę 9 września , w naszej parafii. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 15,00 w kościele, a następnie dalsza część spotkania. Zapraszamy na to spotkanie także tych, którzy duchowo – poprzez modlitwę towarzyszyli Pielgrzymom na Jasną Górę.
 • Wspólnotę Akcji Katolickiej zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę / 9. IX. / o godz. 15,00.
 • W dniach od 14 do 16 września br. W Ostrowcu Świętokrzyskim organizowane są Diecezjalne Dni Młodzieży. Zainteresowanych uczestnictwem w tych dniach prosimy o zgłaszanie się do Księży Wikariuszy. Zapisy trwają do 9 września; koszt pobytu wraz z dojazdem wynosi ok. 40 zł.
 • Msza św. zamówiona przez Sąsiadów za śp. + Zygmunta Głuszaka, będzie odprawiona we wtorek o godz. 18,00.
 • Msza św. za śp. + Marię Rogala, zmówiona przez Sąsiadów, będzie odprawiona we czwartek o godz. 6,30.
 • Msza św. z Róży M.B. Pięknej Miłości – Pani Cecylii Walczyk, będzie odprawiona w piątek o godz. 18,00 – dzień patronalny Róży.
 • Msza św. zamówiona przez Sąsiadów za śp. + Marię Rogala, będzie odprawiona w sobotę o godz. 7,00.
 • Msza św. z Róży M.B. Siewnej – Pani Marii Kopacz, będzie odprawiona w sobotę o godz. 11,00 – dzień patronalny Róży.
 • Msza św. z Róży Narodzenia N.M.P. – Pani Zofii Głuszak, będzie odprawiona w sobotę o godz. 11,00 – dzień patronalny Róży / koncelebra /
 • Msza św. zamówiona przez Sąsiadów za śp. + Jana Mścisz, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę / 9. IX. / o godz. 7,00.
 • I Jeżowska Drużyna Harcerek „Orla Perć”, ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, ogłasza nabór za rok 2012/2013. Zapraszamy wszystkie chętne dziewczyny, które ukończyły 11 rok życia. Zbiórka odbędzie się we czwartek / 6. IX. / o godz. 17,00 obok budynku plebanii.
 

Rok duszpasterski

Idźcie i głoście

Dzisiaj