XVII Niedziela zwykła - 29 lipca 2012 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 29 lipca 2012 07:53

NIEDZIELA XVII zw. w Roku
29 lipca 2012 r.

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych. Po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia i Msza św.
  2. We środę /1. VIII. / rozpoczynamy sierpień. Dzień ten zawsze będzie nam przypominać o naszych Rodakach, którzy złożyli ofiarę życia w obronie Ojczyzny podczas Powstania Warszawskiego. Miesiąc sierpień – to czas szczególnej modlitwy w int. Narodu, czas wyjątkowych Rocznic i Uroczystości ku czci Matki Bożej. Nie zmarnujmy tego czasu, prośmy Boga o mądrość i trzeźwość dla naszych Rodaków.
    Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy o godz. 18,00 i Msza św.
  3. We czwartek / 2. VIII / wsp. Matki Bożej Anielskiej; będzie można zyskać odpust tzw. „ Porcjunkuli” – / nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz, Wierzę… i dowolnej modlitwy w int. Ojca św. /
  4. W sobotę / 4. VIII / przypada wsp. Św. Jana Vianneya. Nasi Pielgrzymi wyruszają na Jasną Górę, będziemy towarzyszyć im modlitwą.
  5. W tym tygodniu przypada: I Czwartek, I Piątek i I Sobota sierpnia.
  6. Godzina Święta we czwartek od 17,00 do 18,00. – będzie można skorzystać ze Spowiedzi św.
  7. W piątek od godz. 15,00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu ; Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godz. 18,00 a następnie Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Msza św. Podczas adoracji będzie okazja do Spowiedź św.
  8. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej w sobotę po wieczorowej Mszy św.
  9. W przyszłą niedzielę po Sumie będzie zmiana tajemnic różańcowych dla róż mężczyzn.
  10. Troskę o kościół powierzam rodzinom z domów nr: 531 – 540.
  • Dzisiaj w naszym kościele spotkanie Pielgrzymów XXIX Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. O godz. 15,00 Msza św. a następnie sprawy organizacyjne.
  • Krótkie spotkanie wspólnoty Stowarzyszenia Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu będzie we czwartek po wieczorowej Mszy św.
  • Msza św. za śp. + Walentego Kozak, zamówiona przez Sąsiadów, będzie odprawiona jutro o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Katarzynę Iskra, zamówiona przez Sąsiadów, będzie odprawiona we wtorek o godz. 18,00.
  • Msza św. za śp. + Marię Sołtys, zamówiona przez Pracowników piekarni, będzie odprawiona we wtorek o godz. 18,00. / koncelebra /
  • Msza św. za śp. + Marię Sołtys, zamówiona przez Sąsiadów będzie odprawiona we środę o godz. 6,30.
  • Msza św. za śp. + Eugeniusza Rogala, zamówiona przez Sąsiadów będzie odprawiona we czwartek o godz. 6,30.
  • Msza św. w intencji Sióstr różańcowych z Róży pw. Matki Bożej Anielskiej – Pani Anny Drabik, będzie odprawiona we czwartek o godz. 18,00. / dzień patronalny tej Róży/