Wyjazd pielgrzymki do Ziemi Świętej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 marca 2012 15:26

W parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej wyruszyło w dniu 5 marca 2012 roku 30 osób z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Jeżowem. Opiekę duchową nad pielgrzymami sprawują: ks. Krzysztof Pałac – proboszcz i ks. Robert Zynwala.
Uczestnicy pielgrzymki będą wędrować po miejscach Starego i Nowego Testamentu. Zwiedzą między innymi budowle sakralne: Bazylikę Narodzenia Pańskiego w Betlejem, Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie, kościół świętego Jerzego w Madabie z najstarszą mozaiką na świecie przedstawiającą mapę Ziem Biblijnych, kościoły świętego Józefa i Zwiastowania NMP w Nazarecie. Pielgrzymi będą mogli zobaczyć Ścianę Płaczu, zwiedzić Jerycho i starożytną twierdzę Nabatejczyków oraz wejść na Górę Mojżesza. Udadzą się również do Ain Karem – miejsca nawiedzenia świętej Elżbiety i narodzin świętego Jana Chrzciciela. W Cezarei Nadmorskiej na pielgrzymów czego zwiedzanie starożytnego amfiteatru i akweduktu. Góra Karmel i Góra Ośmiu Błogosławieństw to miejsca, które odwiedzą w ostatnich dniach pobytu w Ziemi Świętej. Na ostatni dzień pielgrzymki zaplanowano zwiedzanie Kafarnaum – dawnego miasta, w którym mieszkał święty Piotr i nauczał Jezus Chrystus. Ostatnią atrakcją będzie przepłynięcie łodzią Jeziora Genezaret.
Pielgrzymka będzie mieć charakter dziękczynny i przebłagalny. Każdego dnia pielgrzymi będą uczestniczyć we Mszy Świętej, modlić się i zwiedzać ziemie, którymi kroczył przed wiekami nasz Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pielgrzymka zakończy się 16 marca, kiedy to wierni powrócą do Polski. Organizację pielgrzymki zapewnia Biuro Podróży Fox Travel z Redy.

Wyjazd do Ziemi Świętej :: Wyjazd do Ziemi Świętej :: Wyjazd do Ziemi Świętej :: Wyjazd do Ziemi Świętej ::