VII Niedziela Zwykła - 19 lutego 2012 r. PDF Drukuj Email
sobota, 18 lutego 2012 19:40

NIEDZIELA VII zw. w Roku
19 lutego 2012r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej Ojczyźnie 45. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Rodzina szkołą trzeźwości”. W poszczególnych dniach modlić się będziemy wynagradzając Panu Bogu za grzechy pijaństwa.
    Po południu o godz. 17,00 Liturgiczna Modlitwa Dnia – Nieszpory i Msza św.
  2. Jutro / poniedz. 20. II / przypada czwarta rocznica śmierci naszego Księdza Prałata Ludwika Bielawskiego. Msza św. rocznicowa za + Ks. Prałata będzie odprawiona o godz. 17,00.
  3. W tym tygodniu przypada ŚRODA POPIELCOWA / 22. II. / - rozpoczniemy WIELKI POST. We Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 6,30 i 17,30 oraz dodatkowa Msza św. o godz. 9,00.
    Podczas Mszy św. będzie zbierana taca na „Caritas”.
    Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy o godz. 17,00.
    Starajmy się przeżyć Wielki Post godnie, pobożnie, gorliwiej praktykując: modlitwę, post i jałmużnę.
    We Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
  4. Droga Krzyżowa dla starszych w piątek o godz. 17,00 i Msza św.
    Młodzież zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 18,30,
    natomiast dzieci będą mieć Drogę Krzyżową w sobotę o godz. 9,00.
  5. Za tydzień / 26.II. / - I Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy św, o godz. 9,00 będzie zmiana tajemnic różańcowych dla róż młodzieży i dzieci.
    Po południu o godz. 16,30 GORZKIE ŻALE z rozważaniem pasyjnym i Msza św. Zapraszamy!
  6. Chrzest dzieci będzie w przyszłą niedzielę / 26. II / podczas Sumy o godz. 11,00.
    Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę po wieczorowej Mszy św. w kościele.
  7. Troskę o kościół powierzam w sobotę rodzinom z domów nr: 281 – 290; około godz. 12,00.
  • Parafialny Zespół CARITAS zapraszam na spotkanie we wtorek / 21. II. / po wieczorowej Mszy św. na plebanię – o godz. 17,30.
  • Komunikat Diecezjalnego Duszpasterstwa Rodzin: 30. rocznica Adhortacji Apostolskiej Jana Pawła II – Familiaris Consortio….”Rodzino, jak cię uzdrowić?”.
  • Msza św. zamówiona przez Sąsiadów za śp. + Henryka Krawiec będzie odprawiona we wtorek o godz. 6,30.
  • Msza św. w int. Sióstr różańcowych z róży M.B. Uzdrowienia Chorych – Pani Franciszki Cisek będzie odprawiona we środę wieczorem po Nowennie.
  • Msza św. za śp. + Franciszka Gnacek z róży pw. św. Joachima i Anny – Pana Bogdana Bednarza, będzie odprawiona w piątek wieczorem po Drodze Krzyżowej.